Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Obec Lenešice
Obec
Lenešice

Krátké zprávy z radnice

Zpravodaj obce 2021 - odpady

Datum: 22. 12. 2021

Zpravodaj obce 2021 - odpady

Smart info

Dostávejte zprávy z naší obce prostřednictvím emailu

Datum: 21. 12. 2021

Vážení občané, naše obec vám nabízí možnost bezplatné služby Smart Info na odesílání důležitých informací a zpráv z obce přímo do vašich mobilů na váš email.

Kroniky obce 1

Kroniky obce

Datum: 14. 6. 2021

Zájemci o historii obce si mohou přečíst lenešické kroniky v elektronické podobě na webových stránkách obce
https://www.ou-lenesice.cz/obec-7/kroniky-obce/

Další respirátory pro seniory 1

Další respirátory pro seniory

Datum: 17. 3. 2021

Firma RULYT Lenešice darovala obci tisíc respirátorů pro seniory. Děkujeme!!!
Obec přidala ještě stovku tak, aby každý senior nad 65 let dostal 4 respirátory a rozvezla je seniorům do schránky.

Respirátory pro seniory 1

Respirátory pro seniory

Datum: 26. 2. 2021

Firma GREGOR Lenešice darovala obci stovku respirátorů pro lenešické seniory. Děkujeme!!!
Obec přidala další, aby každý senior nad 70 let mohl dostat 2 respirátory.
Respirátory jsme vložili do obálek a rozvezli seniorům do schránky...

Aktualizované informace 1

Aktualizované informace

Datum: 15. 2. 2021

V příloze jsou aktualizované informace v návaznosti na opatření Vlády ČR.

Nadace ČEZ - "Stromy 2020" 1

Nadace ČEZ - "Stromy 2020"

Datum: 18. 1. 2021

V prosinci roku 2020 bylo v obci vysázeno 44 stromů za podpory Nadace ČEZ. Jednalo se zejména o lípu malolistou, javor babyku a hloh jednosemenný. Stromy byly vysázeny v lokalitách ul. Havlíčkovo, Jana Švermy a Husova, v urnovém háji a u fotbalového hřiště. Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu.

Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromu

Datum: 27. 11. 2020

V pátek 27.11.2020 nám přišly děti z mateřské školy ozdobit vánoční stromeček před obecním úřadem a také rozsvítit velký vánoční strom.

Za zvuku koled ozdobily stromeček vlastnoručně vyrobenými ozdobami, poté přednesly říkanku a rozsvítily velký strom. Nakonec kolem stromečků zatancovaly.


Dětem moc děkujeme a přejeme jim, aby dostaly od Ježíška krásné dárky.

Mateřské škole děkujeme za krásnou výzdobu na schodech obecního úřadu.

Děkujeme hlavnímu partnerovi: SKUPINA ČEZRadost, smích a zábava ve školce

Datum: 9. 7. 2020

V pátek 26. června čekalo v mateřské škole na naše děti milé překvapení. Po svačince se jim na školní zahradě představil kouzelník Hopsík. Byl to takový malý popleta a děti mu musely často pomáhat. Pásmo plné zábavy a písniček děti velmi zaujalo, smály se od první chvíle až do konce. Všichni se s chutí zapojili, tančili, počítali, poznávali barvy, zvuky zvířat a mnohé další. Celou akci pro děti uspořádala Místní knihovna Lenešice.

Květiny ozdobily obec

Datum: 18. 3. 2020

Ve čtvrtek 12.3. se měla v Sokolovně konat oslava MDŽ. Veřejné akce však byly opatřením vlády zrušeny. Květiny, které byly připravené pro ženy, jsme proto vysázeli do truhlíků u obecního úřadu a do květináčů na prostranství před hřbitovem. Fotografie najdete v příloze.

Multimediální učebna

Datum: 17. 10. 2019

Na Základní škole Lenešice se podařilo dokončit výstavbu nové jazykové a multimediální učebny, která byla spolufinancována z prostředků EU a Obce Lenešice, Tato moderní učebna byla slavnostně otevřena a uvedena do provozu v úterý 15.10.2019 za účasti zástupců zřizovatele školy, MAS Vladař, rodičů, žáků a zaměstnanců školy. Nyní již nic nebrání žákům školy, aby si zde rozvíjeli své jazykové a komunikační dovednosti s využitím nejmodernější techniky. V celé ČR je zatím jen několik takovýchto učeben a jsme rádi, že jedna z nich je na naší vesnické škole, která tak drží krok s trendy v současném vzdělávání.

Sranda bez plotů

Datum: 19. 6. 2019

V sobotu 15. června 2019 se konal 19. ročník sportovního klání mezi obcemi Mikroregionu Žatecko, tentokrát role hostitelů připadla na naši obec Lenešice.
Organizátorky z řad pedagogického sboru Základní školy v Lenešicích a zároveň vítězky z minulého ročníku si pro letošní hry připravily soutěže na téma "Párty".
Výsledky: 3. místo si vybojovalo družstvo Žíželic, 2. místo obsadila obec Deštnice a na pomyslnou bednu vítězů vystoupalo družstvo Lenešic. Těm se povedlo obhájit loňské prvenství, a tak putovní pohár zůstává nadále u nás doma. Fotografie z akce jsou umístěny ve fotogalerii.

Všem zúčastněným obcím děkujeme za vzornou reprezentaci ... Sponzorům děkujeme za podporu...


DOBROVOLNÍCI UKLÍZELI NEPOŘÁDEK V LENEŠICÍCH

Datum: 15. 4. 2019

Všem zúčastněným moc děkujeme a nám všem přejeme, aby Lenešice zůstaly čisté co nejdéle.

Děti v maskách si užily neděli

Datum: 1. 4. 2019

V neděli 17. března se naše sokolovna zaplnila maskami. To totiž obecní úřad pořádal pro své malé občany tradiční karneval. Tuto událost si nenechalo ujít sto dětí, které přišly v doprovodu rodičů, prarodičů a kamarádů. O zábavu se postarala Agentura PIŠKOT z Vejprt, která si pro všechny připravila pořad plný písniček, různých her a soutěží. Velké díky patří i paní učitelkám z lenešické mateřské školy, které se postaraly společně s dětmi o krásnou výzdobu. Fotografie z akce si můžete prohlédnout na stránkách obce a facebooku Agentury PIŠKOT.

Svůj mezinárodní svátek si ženy velice užily

Datum: 20. 3. 2019

Ve čtvrtek 14. března byly všechny dámy z Lenešic pozvány do sokolovny na posezení u příležitosti Mezinárodního dne žen. Tuto možnost využilo na 90 dívek a žen a vůbec nelitovaly. Podvečer zahájila roztomilá vystoupení našich malých dětí z mateřské a základní školy. Poté starosta předal všem přítomným ženám karafiát a pozval je na malé pohoštění. O zábavu se postarala kapela Prima flám Jiřího Vinše a děvčata hned zaplnila taneční parket. Za zvuku známých melodií se vydrželo tancovat až do osmé večerní hodiny. Domů odcházeli všichni příjemně unaveni, s úsměvem a krásnou vzpomínkou.

Probíhá obnova dětského hřiště u sokolovny

Datum: 18. 3. 2019

Každý, kdo projíždí naší vesnicí si všiml, že na plácku u sokolovny se opět něco děje. Na podzim minulého roku zde bylo postaveno zcela nové workoutové hřiště pro starší děti, nyní se mohou těšit ti nejmenší. Staré kovové a již nevyhovující prvky budou nahrazeny novými certifikovanými od firmy Bonita Group Service s.r.o., celkové náklady činí 200 000 Kč. Již nyní je vidět, že si děti pohrají v domečku, budou moci využít řetězovou dvojhoupačku se skluzavkou, houpadlo na pružině, dále bude k dispozici lanový kolotoč, houpačka a stezka odvahy.
Hřiště bude otevřeno během měsíce dubna, do té doby žádáme občany, aby v těchto místech dbali na bezpečnost svoji a hlavně svých dětí.

Památný strom "Linda Na Brodech"

Datum: 6. 3. 2019

musel být bohužel pokácen. V přiložených souborech najdete fotografie a shrnutí informací od minulosti do současnosti.

Pletení na hrábích

Datum: 25. 2. 2019

V páteční podvečer 15.února se sešlo v lenešické sokolovně několik šikovných žen, které si přišly vyzkoušet pletení šály na hrábích. Po seznámení s technikou si dámy vybraly přízi vhodnou k oblečení ze svého šatníku a pustily se do práce. V příjemné atmosféře jim šla práce od ruky, ale i tak si každá nesla domů domácí úkol. Nikdo však nenadával, naopak se těšily, jak jejich šála bude vypadat hotová a jak se pochlubí ostatním. Tvořivé setkání se zalíbilo, a tak se dámy dohodly, že si to někdy zopakují.

Projekt "Pomáháme společným tvořením"

Datum: 25. 2. 2019

běží v naší vesnici již druhý měsíc. A nám se již shromažďují krásné dárečky pro maminky i miminka. Pokud je mezi Vámi někdo, kdo by chtěl také pomoci, ale s háčkem si neporadí nebo nemá čas, může pomoci zakoupením příze a odnést do knihovny či na obecní úřad.
???? purpurová srdíčka: Camilla 8048
???? chobotničky: 100% bavlna např. Camilla, Limone, Alize Bella, Terezka a další

Rekonstrukce ulice Zájezdní

Datum: 30. 1. 2019

Největší investiční akce roku 2018, rekonstrukce ulice Zájezdní, byla dokončena v měsíci listopadu. V rámci projektu byl firmou HERKUL a.s. zrekonstruován povrch silnice i přilehlé chodníky, bylo osazeno nové veřejné osvětlení. Zatravňovacími dlaždicemi se upravila parkovací místa a vytvořila se místa pro zeleň. Náklady na tento projekt se pohybovaly okolo 3 milionů, přičemž obec využila dotaci ve výši 350 000Kč z Fondu Ústeckého kraje. V roce 2019 se takováto velká změna plánuje pro ulici Boženy Němcové.

Pomáháme společným tvořením

Datum: 14. 1. 2019

Tak jsme nazvali projekt, který organizuje obec Lenešice společně se sdružením Nedoklubko. Jedná se o ruční práce, přesněji o háčkování srdíčka a chobotničky, které pomáhají maminkám po předčasném porodu a jejich novorozeňatům. Zapojit se může kdokoliv z obce, postačí mu nakoupit materiál a chuť tvořit ve svém volném čase pro druhé. Bližší informace naleznete v přiložených návodech.

Napsali o lenešickém kostele...

Datum: 9. 1. 2019

http://www.5plus2.cz/?e=EF-CHOMUTOV&d=04.01.2019&fbclid=IwAR2bVIIa3ZJuHR4-Yc_qm1TWGYiEFiT2GtF-z7gwKuUhRh9Pz4lmkczimJQ#strana=2

Sbírka pro útulek v Jimlíně

Datum: 2. 1. 2019

Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili.

Na obecním úřadě je možné platit kartou

Datum: 12. 12. 2018

S radostí oznamujeme všem, kteří rádi používají platební kartu, že dne 10.12.2018 byl instalován platební terminál na obecním úřadě, takže je možné všechny platby uskutečnit bezhotovostně.

Čerti řádili v sokolovně

Datum: 12. 12. 2018

Fotografie z akce najdete na www.ou-lenesice.cz/fotogalerie/

Vánoční stromeček již svítí

Datum: 3. 12. 2018

Fotky z akce přidány do fotogalerie.

Obec Lenešice

Užitečné informace

Rozpočet

Klikací rozpočet

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1
1
2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20
1
21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Obec Lenešice